Zaprowantowanie? No problem!
autor: Mikulski Mieszko

Witajcie!

Jakiś czas temu wróciłem z rejsu. Jak zwykle zamiast opisywać przygody skupię się na rzeczach organizacyjnych, które mogą przydać się i wam.
Jacht s/y Chiron, który przyszło mi czarterować, jak się okazało stał w Twierdzy Wisłoujście. Gdzie to jest jedni wiedzą, inni pojęcia nie mają, ważne jest jedno: względnie daleko od cywilizacji. Jako, iż nikt z załogi nie dysponował samochodem, to pojawił się problem. Skąd wziąć zaprowiantowanie. Chodziły mi różne pomysły po głowie, aż tydzień przed rejsem wpadłem na dość innowacyjny i mało popularny sposób zaprowiantowania, który chciałbym wam wszystkim polecić!
Mianowicie – zakupy przez internet z dowozem na miejsce. Firma Piotr i Paweł, oferuje taki sposób robienia zakupów. Tydzień przed rejsem w internecie wklepujemy potrzebne nam produkty spożywcze i wszystko elegancko, za darmo podwożą nam w wybrane miejsce w Trójmieście. Zapewne w innych miejscowościach też jest taka możliwość. Jednak po otrzymaniu towaru warto sprawdzić, czy wszystko otrzymaliśmy. Nam zabrakło paru rzeczy, które firma dowiozła.
Tak więc nie musimy biegać za zakupami, nawet mając samochód to te 2 godziny w sklepie to strata czasu, najlepiej siąść przed rejsem zamówić wszystko przez internet i jesteśmy pewni, że nic nie zapomnieliśmy, a zakupy podjadą pod sam jacht o wyznaczonej przez nas godzinie.
Może przy okazji mała lista zakupów, o czym nie zapominać (przepraszam za kolejność, jednak spisuję tę listę z zamówienia w Piotrze i Pawle, więc może być nieco chaotyczna).
– Batony
– Cebula
– Chleb
– Cukier
– Czekolady
– Ściereczki
– Zupki Chińskie
– Czosnek
– Masło
– Dżem
– Jakiś gotowy obiad w słoikach w razie by co (polecam fasolkę po bretońsku Pudliszki)
– Herbata
– Herbatniki
– Jogurty
– Jajka
– Kakao
– Ręczniki papierowe
– Kasza
– Kawa
– Ketchup
– Kiełbasy i wędliny
– Kisiel
– Kasza
– Nutella
– Majonez
– Mleko
– Musztarda
– Ogórek
– Papier toaletowy
– Parówki
– Pasztet
– Pieprz
– Płatki śniadaniowe
– Pomidory
– Płyn do mycia naczyń
– Ryż
– Serek Almette
– Serek topiony
– Ser
– Soki
– Sól
– Sucharki
– Szynka
– Tuńczyk w puszce
– Wafelki
– Woda w butelkach 1.5l (jedna na 2 osoby na dzień)
– Woda w baniakach 5l (ja zawsze biorę trzy i jest ok)
– Worki na śmieci
– Ziemniaki
– Zupy gotowe Profi
– Olej
– Chusteczki
– Jabłka
– Banany
– Pomarańcze
– Zapalniczka
– Coca – cola

Na koniec małe ostrzeżenie nawigacyjne. Utklippan nie świeci tak jak locja i mapy nas informują. Podchodząc tam w ogóle nie widziałem sektorówek. Jednak przy wpływaniu od NW pomocna nam będzie lewa główka wejścia, nie oznaczona na mapie, ale świecąca się na biało FL(3) 9s 8Mm 3m .

Ahoj!

Zostaw odpowiedź

Musisz się zalogować aby móc komentować.

Zdjęcie

30 maja

10:11
© 2024 Strona Domowa Mieszka Mikulskiego Polecamy: Sznury dylatacyjne Uszczelniacze, silikony, akryle, kleje Chemima budowlana, pianki pistoletowe pianka pistoletowa piana pistoletowa pianki pistoletowe piany pistoletowe